ALERĢIJA

Alerģija ir nevēlama fiziska reakcija, kuru izraisa imūnās sistēmas pārmērīga reakcija uz uzņemto pārtiku, ieelpotajiem putekļiem vai vielām un materiāliem, kas nonākuši kontaktā ar dzīvnieka ādu.

Bez imūnsistēmas dzīvnieks nespētu veidot rezistenci pret vīrusiem, baktērijām, svešiem proteīniem un citām kairinošām vielām, kuras ir nokļuvušas organismā. Tomēr dažreiz imūnsistēma reaģē uz lietām, kuras nav bīstamas organismam. Piemēram, daži pārtikas produkti vai vielas (ziedputekšņi, pulveri, spalvas, vilna, mājas putekļi, kukaiņu kodumi) izraisa reakcijas, kurām raksturīga nieze, šķaudīšana, klepus, acu asarošana, vemšana un caureja. Šīs reakcijas var novērot ne tikai kaķiem, bet arī cilvēkiem. Retos gadījumos, imūnā sistēma reaģē uz paša kaķa ķermeņa šūnām. Tās sauc par autoimūnām reakcijām.

Lai kaķim izveidotos alerģiska reakcija pret kādu vielu, alergēna iedarbībai ir jāizpaužas vismaz divas reizes. Vielu, pret kuru kaķa organisms izraisa alerģiju, sauc par alergēnu. Veidu, kādā organisms reaģē uz šo alergēnu, sauc par paaugstinātas jutības reakciju vai alerģisku reakciju.

Pārtikas alerģija

Kaķi var kļūt alerģiski pret konkrētiem pārtikas produktiem vai vielām pārtikas produktos. Biežākie pārtikas alergēni ir vista, kukurūza, kvieši un soja. Kaķiem var veidoties arī pārtikas alerģija pret liellopu gaļu, cūkgaļu, piena produktiem vai olām. Intensīvi niezoši izsitumi bieži attīstās uz galvas, kakla un muguras, var pietūkt arī acu plakstiņi. Jūs varat novērot apmatojuma izkrišanu un niezošas čūlas uz ādas, ko izraisa pastāvīga kasīšanās. Dažreiz tiek skartas tikai ausis. Šādos gadījumos, ausis kļūst izteikti sārtas, tās var iekaist, var parādīties mitri izdalījumi. Retāk, pārtikas alerģija rada caureju vai vemšanu.

Ārstēšana: Lai novērstu pārtikas alerģiju un tās izraisītos simptomus, nepieciešams diagnosticēt alergēnu. Efektīva metode alergēnu noteikšanai ir izslēgšanas diēta. Veterinārajās aptiekās un klīnikās, sekojot veterinārārsta rekomendācijām, ir iespējams iegādāties rūpnieciski ražotas veterinārās barības, kas paredzētas tieši pārtikas alergēnu izslēgšanai. Veterinārā diēta ievērojami atšķiras no ierastās barības. Izvēlētās sastāvdaļas un atšķirīgās barības pagatavošanas metodes izslēdz no ēdienkartes alerģiskas reakcijas izraisošos faktorus. Ar šādu barību dzīvnieku baro vismaz četras līdz sešas nedēļas. Kad alerģija ir pārgājusi, nākamais solis ir atkārtoti pakļaut dzīvnieku „aizdomīgajam” alergēnam, un novērot vai seko alerģiska reakcija.

Farmina Vet Life UltraHypo ir pilnvērtīga diētiskā barība kaķiem, kuriem ir alerģiska reakcija uz barības sastāvdaļām. Šo diētu var lietot kā diagnostisku paņēmienu – izslēgšanas diētu. Barība ir īpaši piemērota hronisku zarnu trakta iekaisumu gadījumos un dzīvniekiem, kas cieš no periodiskas vemšanas.

Farmina Vet Life UltraHypo no olbaltumvielu avota satur tikai hidrolizētas zivis proteīnu. Hidrolīze samazina proteīna apjomu (3000 daltoni), nodrošinot atbilstošu neaizvietojamo taukskābju uzņemšanu. Hidrolizēts proteīns „apiet” imūnsistēmu, izvairoties no organisma sensibilizācijas. Kvalitatīvs proteīna avots savienojumā ar saudzīgu hidrolīzes metodi, garantē barības hipoalerģisko efektivitāti. Barības vienīgais ogļhidrātu avots ir rafinēta rīsu ciete, kas neizraisa alerģiskas reakcijas, kuras mēdz izraisīt augu izcelsmes proteīns. Zivju eļļa, kas satur neaizvietojamās taukskābes Omega-3, samazina ādas iekaisumu. Diētiskās šķiedrvielas (celuloze un prebiotikas) veicina barības vielu absorbciju.