KAS ĪSTI IR IMUNITĀTE UN KĀ TĀ VEIDOJAS?

Situācijās, kad Jūsu mīlulis saslimst, viennozīmīgi ir jāvēršas pie veterinārārsta, lai saņemtu atbilstošu ārstēšanu. Bet atlabšanas periodā īpaša nozīme ir jāpievērš pareizai ēdināšanai. Pareizas ēdināšanas pamatprincipi ir jāievēro arī ikdienā, jo kļūdas, kas tiek pieļautas ikdienā ēdinot savu mīluli, vēlāk izpaužas kā saslimšana.

Ja kāds no indivīdiem saslimst un viņu izmeklē divi veterinārārsti, pirmais saka, ka jālieto antibiotikas, turpretī otrs apgalvo, ka ir jāstiprina imunitāte. Kurš no apgalvojumiem ir patiess un kurš Jūsuprāt nav? Patiesībā abas atbildes ir pareizas, jo saslimšana rodas brīdī, kad mazinās imunitāte. Iedarbojoties tieši uz slimības ierosinātāju vai netieši, stiprinot imunitāti, dakteri panāk indivīda izveseļošanos. Praksē tiek lietota abu variantu kombinācija ar mērķi paātrināt atveseļošanās gaitu.

Daudzi teiks, ka slimības rašanās iemesls ir baktērijas, vīrusi utt. Tā, protams, ir, bet patiesībā lielākoties saslimšanas iemesls ir meklējams pazeminātā organisma imunitātē. Kas īsti ir imunitāte un kā tā veidojas? Kad organismā samazinās imunitāte un kā to stiprināt? Mēģināšu to izskaidrot šajā rakstā.

Galvenā organisma laboratorija ir aknas. Tieši aknās tiek veidoti enzīmi, hormoni un antivielas. Aknas, savukārt, visas nepieciešamās izejvielas iegūst no uzņemtās barības, galvenokārt proteīna, kurš tiek sašķelts aminoskābēs. Aminoskābes ir kā izejmateriāls visa organisma veidošanai, ķīmisko reakciju nodrošinātājs, enerģijas avots un ekstremāli nepieciešams imūnsistēmas izveidošanai. Ne visām aminoskābēm organismā ir vienāda nozīme, tādēļ tās iedala aizvietojamajās un neaizvietojamajās. Aizvietojamās aminoskābes nav obligāti jāiekļauj diētā, jo organisms spēj pats tās sintezēt no citām aminoskābēm, tādēļ to deficītu novēro reti. Būtiska nozīme ir neaizvietojamajām aminoskābēm, jo organisms pats tās nevar izveidot un to deficīts var novest pie indivīda saslimšanas un nāves. Līdzsvarots uzturs nozīmē, ka tajā ir sabalansētas gan aizvietojamās gan neaizvietojamās aminoskābes.

Neaizvietojās aminoskābes ir: Argīns, Metionīns, Histidīns, Fenilalanīns, Izoleicīns, Leicīns, Terionīns, Lizīns un Valīns, kaķiem vēl arī Taurīns.

Kā rīkoties gadījumos, kad Jūsu mīlulis ir novārdzis ilgstošu slimību rezultātā, atrodas pēcoperācijas aprūpē vai ir kāds cits iemesls, kāpēc tas nesaņem sabalansētu uzturu? Pirmkārt: organisms nav tieši atkarīgs no uzņemtās barības. Tam ir uzkrātas aminoskābju rezerves, tādēļ, ja neēšanas iemesls ir īslaicīgs, nevar uzskatīt, ka Jūsu mīlulim ir aminoskābju deficīts. Otrkārt: viennozīmīgi ir jāizvērtē mīluļa uzturs, vai viņa uzturs ir sabalansēts? Daudzi dzīvnieku īpašnieki sabalansētu uzturu jauc ar pietiekamu uztura daudzumu. Tas, ka Jūsu mīlulis ir paēdis, nenozīmē, ka viņš ir uzņēmis visas nepieciešamās barības vielas. Viennozīmīgi varu teikt, ka dzīvnieks, kurš tiek barots „no galda” neuzņem pilnvērtīgu uzturu (skat. „Kādu barību izbarot savam mīlulim”). Treškārt: organisms nemitīgi tiek pakļauts „renovācijai” un jaunu šūnu sintēzei. Īpaši strauji šie procesi noris augšanas periodā. Ādas audi, fermenti, asins šūnas un imūnvielas nepārtraukti veidojas no jauna, tā organismā izpaužas „renovācijas” un sintēzes procesi. Ja dzīvnieka organisms šajā brīdī ir pakļauts ilgstošām saslimšanām, vai tas atrodas pēcoperācijas aprūpē, tam ir nepieciešams atbalsts bojāto audu aizvietošanai.

Šādos gadījumos esošajam uzturam var pievienot speciālas papildbarības. Viena no tādām ir RX Vitamins AminoB-Plex. Tā ir zinātniski pamatota un laboratoriski izpētīta papildbarība suņiem un kaķiem atveseļošanās periodā. Papildbarība satur visas neaizvietojamās aminoskābes un B – grupas vitamīnus, kas pozitīvi uzlabo organisma stāvokli un aminoskābju sintēzi. Būtiski ir tas, ka vitamīni un aminoskābes ir viegli uzņemamā formā, kas nodrošina to ātru asimilāciju organismā. Papildbarību ir viegli lietot un dozēt, jo dzīvnieks to uzņem kopā ar barību vai dzeramo ūdeni. Turklāt šai papildbarībai piemīt labas garšas īpašības un dzīvnieki to uzņem labprātīgi.

Ja ikdienā biežāk barojat savu mīluli ar mājās gatavotu nevis komerciālo barību, iesaku lietot RX Vitamins Nutritional Support, kā piedevu, kas nodrošina mīluli ar visām nepieciešamajām sabalansētas barības sastāvdaļām. Šī papildbarība: nodrošina veselīgu gremošanas traktu, stiprina imunitāti, uzlabo ādu un apmatojumu, ir ideāli piemērota visu vecumu mājdzīvniekiem, kā arī uzlabo vispārējo veselības stāvokli un piešķir enerģiju.

Lai arī kāda nebūtu Jūsu izvēle šajā jautājumā pirms lietošanas konsultējieties ar savu veterinārārstu.

Novēlu Jūsu mīlulim neslimot!