KRIEVU ZILAIS KAĶIS

Krievu zilajam kaķim ir sudrabzils kažoks. Kaķi ir ļoti inteliģenti un rotaļīgi, bet svešinieku klātbūtnē samulst. Kaķiem ir ļoti cieša saikne ar saimnieku un sava sudrabzilā kažoka dēļ tie ir ļoti pieprasīti.

Izcelsme

Par krievu zilā kaķa izcelsmes valsti tiek uzskatīta Arhangeļska Krievijā. Tiek uzskatīts, ka jūrnieki pirmos kaķus no Arhangeļskas Anglijā un Ziemeļeiropā ieveda 1860 gadā. Kaķi pirmo reizi tika izrādīti Anglijā 1875 gadā. Kā atsevišķa kaķu šķirne krievu zilais kaķis ir kopš 1912. gada. Pēc otrā pasaules kara šķirne tika attīstīta Krievijā un Skandināvijā.

Fiziskās īpašības

Krievu zilajam kaķim ir spilgti zaļas acis, divslāņu īss biezs kažoks, kas ir zilgani pelēks. Kažoks ir divslāņu, jo pavilna ir mīksta, pūkaina un vienāda garuma ar pārējo apmatojumu, zilā krāsā ar sudraba nokrāsu. Uz astes ir blāvas gandrīz nemanāmas svītras. Krievu zilajam kaķim ir biezs un mīksts kažoks. Sudraba pieskāriens dod kažokam vizošu noskaņu. Acis gandrīz vienmēr ir tumšas un spilgti zaļas. Izstāžu kaķi ar baltiem plankumiem vai dzeltenām acīm tiek uzskatīti par brāķi. Britu zilais kaķis pieder pie Britu īsspalvainās kaķu šķirnes un tam nav nekāda sakara ar krievu zilo kaķi, lai gan to kažoki ir diezgan līdzīgi.

Uzvedība

Krievu zilais kaķis ir ļoti inteliģents, zinātkārs un rāms dzīvnieks. Kaķim patīk spēlēties un tas ir jutīgs uz cilvēku emocijām. Kaķim patīk spēlēties ar mantiņām, ar saimnieku tas izveido ļoti ciešu saikni. Britu zilais kaķis ļoti labi satiek ar citiem mājā esošiem dzīvniekiem, kā arī bērniem. Kaķis ir runātīgs un tīrīgs, bet diezgan rezervēts pret svešiniekiem. Kaķim patīk spēlēties ar suņiem vai citiem kaķiem.

Augšana un nobriešana

Vidējais mūža garums ir 10-15 gadi. Kaķiem ir ļoti maz pārmantotu saslimšanu. Vidējais svars ir 3.62-6.8kg. Runči ir lielāki par kaķenēm. Vidējais grūsnības ilgums ir 65 dienas.


Raksts sagatavots no internetā pieejamajiem resursiem.