AKNU MAZSPĒJA (VET LIFE HEPATIC)

Aknas mēdz dēvēt par organisma galveno bioķīmisko laboratoriju. Tās attīra organismu no kaitīgām vielām, saista un oksidē brīvos radikāļus un pārstrādā citas vielas, kas uzkrājas organismā.

Īsāk sakot, aknas ir iesaistītas katrā bioķīmiskā procesā, kas nepieciešams, lai organisms saglabātu dzīvotspēju. Aknu slimības vai bojājumi var skart jebkuru citu ķermeņa daļu, tādējādi aknu slimību rezultāti parasti ir neprognozējami un dažkārt nespecifiski. Turklāt, tā kā aknas organismā atrodas “bioķīmisko procesu krustcelēs”, to darbību ietekmē plaša slimību amplitūda, tai skaitā vīrusi un baktērijas, deģeneratīvi procesi un audzēju slimības. Aknu bojājumi ir iemesls organisma toksikozēm. Tiek lēsts, ka trīs procentos no visām dzīvnieku slimībām, pamatā ir aknu problēmas.

Aknu bioloģiskās funkcijas:

hormonu metabolisms. Aknas ražo un pārstrādā daudzus ķermeņa hormonus. Daži no simptomiem, kas izriet no aknu mazspējas, var imitēt hormonālo nelīdzsvarotību.

vitamīnu metabolisms. Praktiski visi mūsu uzturā patērētie vitamīni ir vai nu tieši iesaistīti aknu funkcijās vai arī tiem ir nepieciešama pārveidošana aknās. Aknas piedalās K, C, B, A, D un E vitamīnu sintēzē. K vitamīns ir svarīgs faktors asins recēšanas procesā, kurš aknās tiek pārveidots no neaktīvās formas aktīvā.

Sarkano asins šūnu saglabāšana. Aknas atdala bojātās sarkanās asins šūnas no asinscirkulācijas sistēmas. Tām ir aktīva loma hemoglobīna un dzelzs saglabāšanā organismā. Novirzes sarkano asins šūnu struktūrā ir viena no aknu slimību pazīmēm. Pie aknu slimībām var novērot arī anēmiju.

Hemostāze vai asins recēšanas spēja. Lielākā daļa asinsreces faktoru tiek veidoti aknās. Recēšanas sistēma ir ļoti sarežģīta organisma pašsaglabāšanās sistēma un novēršot dažus no iesaistītajiem faktoriem, var veidoties tendence uz asiņošanu vai hemofiliju.

Ogļhidrātu un tauku vielmaiņa. Cukuri vai ogļhidrāti ir galvenie organisma „degvielas” resursi. Aknas ir galvenais cukuru pārstrādes centrs. Nelieli aknu funkciju traucējumi bieži neietekmē cukura līmeni asinīs, līdz brīdim, kad lielākā aknu daļa ir bojāta.

Aknas atrodas tauku metabolisma centrā. Holesterīns ir tauku bāzes produkts, kurš ir galvenais šūnu sienas elements un kalpo kā izejmateriāls steroīdo hormonu, žults pigmentu un vitamīna D ražošanā. Jebkura slimība var izraisīt tauku metabolisma problēmas aknās. Piemērs tam ir ” taukaino aknu sindroms “, kuru novēro kaķiem. Šis sindroms ātri iestājas bada rezultātā un noved pie aknu mazspējas.

Galvenie punkti aknu slimību ārstēšanā

  1. Identificēt un novērst jebkuras zāles vai toksīnus, kas potenciāli var kaitēt aknām. Piemēram, Cu (varš). Ir zināmi gadījumi, kad šis elements var uzkrāties aknās un novest pie to bojājuma.
  2. Diēta: Ārkārtīgi svarīgi! Mērķis ir nodrošināt visas vajadzīgās uzturvielas, kas var tikt zaudētas aknu mazspējas rezultātā, lieki nepārslogojot aknas uzņemtā uztura apstrādes procesā. Augsta līmeņa un kvalitātes olbaltumvielas sniedz visas neaizstājamās aminoskābes, kuras ir viegli sagremojamas un nerada augstu amonjaka daudzumu gremošanas procesā. Gaļai ir tendence ražot augstu amonjaka daudzumu tādēļ tā nav ieteicama. Diētai jāsatur augsta līmeņa ogļhidrātus, lai uzturētu vielmaiņas procesus organismā, neaizstājamās taukskābes un sabalansēts minerālu un vitamīnu daudzums. Var būt nepieciešama piespiedu barošana.
  3. Ascīta un ūdens aiztures kontrole. Mērķis ir samazināt nātrija daudzumu organismā. Smagos gadījumos var palīdzēt diurētiskie līdzekļi.
  4. Injicējamo antibiotiku kontrole.

Farmina Vet Life

Feline Formula

Hepatic

Nodrošina aknu funkcijas hroniskas aknu mazspējas gadījumā.

Zems vara daudzums barībā samazina bojāto aknu šūnu toksicitātes risku.
Hidrolizēts proteīns un rīsu ciete kompensē pataloģijas izraisīto metabolisko disfunkciju.
EPA un DHA veido imūnsistēmas atbildi.
Antioksidantu komplekss: multivitamīnu komplekss samazina šūnu oksidatīvo stresu.
Augsta sagremojamība: izejmateriālu kvalitāte garantē augstu barības sagremojamību.
Vakuuma pārseguma sistēma: sastāvdaļu pievienošana modificētās atmosfēras vidē saglabā katras pievienotās sastāvdaļas īpašības.

Farmina Vet Life Hepatic ir sabalansēta kompleksā barība kaķiem, kas nodrošina aknu funkcijas hroniskas aknu mazspējas gadījumā. Barība satur mērenu augstas kvalitātes proteīnu daudzumu, augstu neaizvietojamo taukskābju un viegli sagremojamu ogļhidrātu daudzumu. Limitētais vara daudzums ierobežo toksīnu radītos bojājumus. Polinepiesātinātās taukskābes Omega-3, kurām piemīt spēcīga pretiekaisuma iedarbība, samazina akūtas hepatopātijas simptomus. Ciete un hidrolizētais proteīns kompensē gremošanas sistēmas darbības traucējumus (proteolītiskais un glikolītiskais metabolisms) hronisku aknu slimību gadījumos.

Pirms lietošanas uzsākšanas un lietošanas perioda pagarināšanas, ieteicams konsultēties ar veterinārārstu. Sākotnējais barības lietošanas ilgums ir 6 mēneši.

Sastāvs: plēkšņu kvieši, kukurūzas glutēns, hidrolizēts zivs proteīns, auzas, dzīvnieku tauki, zivju eļļa, dehidratēta vistas gaļa, kalcija karbonāts, linsēklas, kālija hlorīds, rīsu ciete, kaltēts biešu mīkstums, fruktooligosaharīdi (FOS), mannozes bāzes oligosaharīdu ekstrakts no Saccharomyces cerevisae, nātrija hlorīds, sausais alus raugs, kliņģerītes ekstrakts (luteīna avots). Proteīna avots: kukurūzas glutēns, hidrolizēts zivs proteīns, dehidratēta vistas gaļa.

1 kg satur: Barības vielu piedevas: DL-metionīns 6000 mg, taurīns 4800 mg, L-lizīna HCl 4500 mg, holīna hlorīds 2800 mg, L-karnitīns 650 mg, mangāna sulfāta monohidrāts 188 mg, cinka sulfāta monohidrāts 160 mg, cinka oksīds 145 mg, metionīna hidroksianaloga cinka helāts 91 mg, dzelzs karbonāts 60 mg, dzelzs sulfāta monohidrāts 44 mg, vara sulfāta pentahidrāts 8 mg, bezūdens kalcija jodāts 2,4 mg, beta-karotīns 1,5 mg, nātrija selenīts 0,33 mg. Vitamīni: vitamīns E 900 mg, vitamīns C 150 mg, niacīns 38 mg, D-pantotēnskābe 15 mg, vitamīns B2 7,5 mg, vitamīns B6 6 mg, vitamīns B1 4,5 mg, folskābe 0,45 mg, vitamīns H 0,4 mg, vitamīns B12 0,06 mg, vitamīns A 15000 SV, vitamīns D3 900 SV. Tehnoloģiskās piedevas: antioksidanti.

Analītiskais sastāvs: proteīns 26%, eļļas un tauki 20%, pelni 6,90%, Omega-6 4,10%, šķiedrvielas 2,20%, kalcijs 0,85%, Omega-3 0,85%, kālijs 0,70%, fosfors 0,65%, nātrijs 0,40%, DHA 0,25%, EPA 0,18%, magnijs 0,075%. Taukskābes 0,55%, varš 5 mg/kg.

Enerģētiskā vērtība: ME 3972 Kkal/kg – 16,6 MJ/kg.