ĀZIJAS KAĶIS

Āzijas kaķis ir līdzīgs Birmas kaķim, tikai ar atšķirīgu kažoka krāsu un rakstu. Garspalvainos Āzijas kaķus sauc par Tifānijas kaķiem.

Izcelšanās

Šķirne ir izveidota Lielbritānijā, pirmie kaķēni no metiena piedzima 1981gadā. Šķirne oficiāli tika atzīta 1980 gadā.

Raksturojums

Kaķis ir vidēja auguma ar muskuļotu, kompaktu ķermeni, bez taukiem. Krūtis ir platas, noapaļotas, kājas ir slaidas. Taisnā aste ir vidēji gara. Noapaļotajai galvai nav neviena saplacināta laukuma, kas ir ļoti labi redzams profilā. Seja izskatās pilnīga. Apaļās un plaši novietotās acis ir dzeltenā krāsā. Īsspalvainā Āzijas kaķa kažoks ir atlasveidīgs un spīdīgs. Tiek atzītas četras apmatojuma krāsas: Āzijas melnais, Āzijas svītrainai, Āzijas dūmakainais un Burmilla.

Āzijas melnais kaķis

Temperaments

Kaķi ir ļoti sirsnīgi un mīļi, tāpat kā viņu oriģinālie radu brāļi – Birmas kaķi. Kaķis ir ziņkārīgs un tam patīk izpētīt māju. Tam ir stingra griba un patīk ceļot kaķu pārvietojamajā mājiņā. Āzijas šķirnes kaķi ir vokāli un tiem ir skaļa balss. Cilvēkiem, kas iegādājas šo kaķi jāņem vērā, ka tas prasa daudz uzmanības, tas ir bieži jāglauda, jāsamīļo un jāņem rokās. Līdzīga uzvedība ir Birmas kaķiem. Kaķis ir draudzīgs pret pazīstamiem cilvēkiem un dažreiz pat pret svešiniekiem.

Veselība un aprūpe

Kaķis ir īpaši piemērots dzīvoklim, ja vien mājās nav indīgu istabas augu. Āzijas kaķis var dzīvot tikai dzīvoklī. Kaķiem nepatīk skaļi trokšņi, ko rada automobiļi, autobusi. Vislabāk dzīvot dzīvoklī, kas ir klusā vietā. Āzijas kaķi nav piemēroti dzīvošanai dzīvoklī, kas atrodas pilsētas centrā.

Kaķis ir ļoti veselīgs un dzīvo ilgi.

Kļūdas: kaķim nedrīkst būt zilas vai pelēkas acis, kaķim jābūt vienkrāsainam bez baltiem plankumiem vai svītrām, aste nedrīkst būt nošķelta, saliekta vai ļoti samezglojusies.

Reprodukcija

Kaķenes sāk meklēties septiņu, astoņu mēnešu vecumā. Lai gan Āzijas kaķis ir reģistrēts kā atsevišķa šķirne, Āzijas kaķēni var piedzimt diviem Birmas kaķiem, jo tie ir ļoti radniecīgi. Pārsteidzoši, bet vienai kaķenei var piedzimt gan Āzijas, gan Birmas šķirnes kaķēni.

Raksts sagatavots no internetā pieejamajiem resursiem.