BALINĒZIJAS KAĶIS

Balinēzijas kaķis ir kaķis ar garu apmatojumu un apmatojuma krāsojumu kā Siāmas kaķim. Tas būtībā ir Siāmas kaķis ar vidēji garu zīdainu kažoku un kuplu asti. .

Vēsture

Balinēzijas kaķis nenāk no Bali vai kādas citas Indijas daļas. Tā nav dabiski izveidojusies kaķu šķirne, bet gan to cītīgi ir izveidojis cilvēks. Šķirne ir izveidota 1920 gados un no sākuma tika reģistrēta kā garspalvaino Siāmas kaķu šķirne. Kādu laiku garspalvaini Siāmas kaķēni tika uzskatīti par neparastiem un pārdoti kā mājdzīvnieki, nevis izstāžu kaķi. Tas mainījās 1950 gadu vidū, kad divas audzētājas– Mariona Dorseja un Helēna Smita nolēma, ka viņas sāks garspalvaino Siāmas kaķu audzēšanas programmu. Šķirnes nosaukums tika izvēlēts pēc subjektīviem apsvērumiem: Smita nosaucas kaķus par Balinēzijas kaķiem, jo tie bija graciozi un skaisti kā Balinēzijas dejotāji un garspalvainie Siāmas kaķi nelikās pietiekami izsmalcināts nosaukums šiem graciozajiem kaķiem. Pēc šīm aktivitātēm šķirne kļuva diezgan populāra. Tas ar laiku noveda pie divu dažādu Balinēzijas kaķu līniju izveidošanās- daži īpašnieki dod priekšroku tradicionāla izskata Balinēzijas kaķiem, bet tiesneši un audzētāji izvēlas daudz mūsdienīgāku kaķu izskatu. Balinēzijas kaķi ir visinteliģentākie no visiem garspalvainajiem kaķiem. Dzīves garums ir no 13-15 gadiem.

Tipi

Ir divi Balinēzijas kaķu tipi, kas tiek pavairoti- tradicionālie un mūsdienu. Tradicionālajiem kaķiem ir, apmēram, 5cm garš kažoks, tas ir spēcīgs, robusts kaķis ar daļēji noapaļotu purnu un ausīm. Tradicionālie kaķi līdzinās Ragdollam, lai gan tiem nav kopēju gēnu. Mūsdienu Balinēzijas kaķiem ir daudz īsāks kažoks un tā krāsojums ir identisks tradicionālo Siāmas kaķu kažokam, izņemot asti, kas ir gracioza un zīdaini kupla.

Temperaments

Tāpat kā Siāmas kaķiem arī Balinēzijas kaķiem patīk uzmanība, tas ir jautrs un viņam patīk uzturēties cilvēku sabiedrībā. Balinēzijas kaķi ir ļoti runātīgi, tiem patīk daudz ņaudēt. Balinēzijas kaķi reti skrāpē, kad ir nokaitināti, bet var vaidēt un ņurdēt, dažreiz šņākt.

Apmatojums

Tāpat kā Siāmas kaķiem Balinēzijas kaķiem ir garš, slaids augums, ķīļveida galva un spilgti zilas acis. Kaķa mīkstais, sermulim līdzīgais apmatojums ir īss salīdzinājumā ar citu garspalvaino kaķu kažoku un tam nav izteikta apkakle. Lielākā daļa kaķu asociāciju pieņem visus apmatojuma krāsojumus, ieskaitot četras tradicionālās Siāmas kaķu krāsas- roņa, zilo, ceriņu un šokolādes, kā arī ne tik tradicionālu apmatojuma krāsojumu-sarkano un krēmkrāsu, kā arī dažādus krāsu zīmējumus- svītrainu un bruņurupuču krāsu. Kaķu Mīļotāju Asociācija atzīst tikai četras tradicionālās Siāmas kaķu krāsas, kaķi, kas ir citā krāsā vai ar citu rakstu tiek uzskatīti par Javas kaķiem.

Raksts sagatavots no internetā pieejamajiem resursiem.