DEVONAS REKSS

Devonas Rekss ir inteleģents, īsspalvains kaķis, kas 1960 gados izveidots Anglijā. Kaķiem ir slaids ķermenis, viļņains apmatojums un lielas ausis.

Vēsture

Kaķiem ir viļņains, ļoti mīksts apmatojums, līdzīgi kā Kornvelas Reksam. Pirmo Devonas kaķēnu atklāja Berils Koks 1960. gadā kaķēnu metienā pie nelielām alvas raktuvēm Devonā Apvienotajā Karalistē. Šķirne sākotnēji tika saistīta ar Kornvelas Reksu, bet testa pārošana pierādīja pretējo. Kaķiem ir trīs veida mati: aizsargmati, akotmati un pavilna. Devonas Reksa kažoks ir neparasts, jo tam ir ļoti maz aizsargmatu.

Izskats

Apmatojuma viļņošanos rada cits gēns, nekā Kornvelas vai Vācu Reksam un pavairojot Devonas Reksu ar Kornvelas vai Vācu Reksu piedzimst kaķēni bez viļņaina apmatojuma. Devonas Reksa šķirnes kaķi tiek saukti par „laumiņu kaķiem” vai „citplanētiešu kaķiem” sava unikālā izskata dēļ. Neparasti lielās ausis ir novietotas zemu uz platās galvas, acis ir lielas un deguns ir nedaudz vērsts augšup. Ūsas ir ļoti īsas un skruļainas tādēļ kaķi var izskatīties kā vispār bez ūsām. Ķermenis ir izteikti vieglas miesas būves. Garās, izturīgās kājas ir piemērotas lieliem lēcieniem un pirksti ir neparasti lieli. Kaķi var būt jebkurā krāsā. Ausis ir lielas un viegli noapaļotas.

Raksturs

Parasti Devonas Rekss ir aktīvs, nerātns, rotaļīgs un ļoti orientēts uz cilvēkiem. Kaķi tiek raksturoti, kā kaķa, suņa un pērtiķa krustojums ( pērtiķis kaķa uzvalkā). Kaķiem patīk augstu lēkt un tie okupēs jebkuru sev interesantu vietu. Šo rakstura iezīmju dēļ kaķi ir bieži atrodami skapja stūrī, spraugās, plauktos vai veļas grozā. Devonas Reksam patīk augstums un dzīvoklī tas meklēs augstāko vietu, kur uzturēties. Par kaķiem ir ļoti viegli rūpēties. Kaķis izvēlas vienu cilvēku, kuram tas izrāda savu mīlestību. Kaķiem patīk rotaļīgi kost un visu mūžu spēlēties. Devonas Rekss ir ļoti inteliģenta šķirne: tipisku kaķi var iemācīt staigāt pie pavadas, aiziet pakaļ un atnest kādu priekšmetu, kā arī var iemācīt trikus, kas parasti raksturīgi suņiem – lēkt, nogulties uz sāniem un sekot saimniekam. Vēl viena raksturīga iezīme ir pieķeršanās izrādīšana, kaķi parasti sēž saimniekam uz viena pleca vai atrodas tuvu galvai un kaklam. Kaķis ir ļoti uzticīgs un sekos saimniekam no vienas istabas uz otru un kad radīsies iespēja ierāpsies saimniekam klēpī vai uzleks uz pleca.

Raksts sagatavots no internetā pieejamajiem resursiem.