FARMINA VET LIFE HAIRBALL

Pilobezuāri ir apmatojuma kamoli, kas apmatojuma kopšanas rezultātā veidojas kaķa gremošanas traktā un var radīt gremošanas traucējumus.

Uz kaķa mēles ir sīki, āķveidīgi izaugumi, kuri „noķer” izkritušo apmatojumu, kas vēlāk tiek norīts. Parasti norītais apmatojums iziet cauri gremošanas traktam bez problēmām, bet, dažkārt daļa apmatojuma paliek kuņģī. Labākajā gadījumā kaķis atvemj apmatojuma kamolu, lai no tā atbrīvotos, bet norītais apmatojums var izveidot arī aizcietējumus.

Lielāka pilobezuāru veidošanās iespēja ir garspalvaino šķirņu kaķiem, piemēram, persiešiem. Kaķiem, kuri cītīgi kopj sevi, pilobezuārus novēro biežāk. Iespējams esat ievērojis, ka Jūsu kaķis neatvēma matu kušķus, kamēr bija kaķēns, bet tie parādījās viņam izaugot un jo īpaši kļūstot vecākam. Tas ir pavisam normāli – kad kaķi paliek vecāki, tie kļūst prasīgāki pret savu higiēnu, to apmatojums kļūst garāks, kas nozīmē lielāku apmatojuma kamolu veidošanās iespējamību.

Simptomi kaķiem:

Kaķis izdara vemšanai līdzīgas kustības, kuru rezultātā atvemj apmatojuma kamolu. Parasti, kaķis apmatojuma kamolu atvemj salīdzinoši īsā laikā. Tas neizskatās estētiski, bet ir nepieciešams kaķa veselībai. Bet šie apmatojuma kamoli var izraisīt arī daudz nopietnākas saslimšanas, piemēram, dzīvībai bīstamu gremošanas trakta bloķēšanu.

Ja Jūs novērojat šādus simptomus, noteikti sazinieties ar savu veterinārārstu, jo iespējams apmatojuma kamols ir izraisījis dzīvībai bīstamu gremošanas trakta nosprostojumu:

  • Pastāvīga vemšana, rīstīšanās
  • Apetītes trūkums
  • Letarģija
  • Aizcietējums
  • Caureja.

FARMINA VET LIFE HAIRBALL

Pilnvērtīga diētiskā barība kaķiem, kas samazina apmatojumu kamolu veidošanos. Augsts šķīstošo diētisko šķiedrvielu daudzums veicina barības vielu uzsūkšanos. Prebiotikas veicina pareizu zarnu mikrofloras veidošanos un barības vielu uzsūkšanos. Augsts šķiedrvielu daudzums barībā regulē zarnu trakta darbību. Barībai pievienotais DL-metionīns kontrolē PH līmeni. Samazinātais magnija daudzums novērš urīna akmeņu (struvītu) veidošanos.