Kaķēna barošana no pudelītes

Jaundzimušam kaķēnam uzturs pirmajās dienās pēc dzimšanas ir ļoti būtisks izdzīvošanai. Dažkārt rodas situācijas, kad kaķene atsakās zīdīt savus kaķēnus, šādos gadījumos kaķēnu barošana ir jāuzņemas pašiem saimniekiem. Kā rīkoties šādā situācijā?

Izpildiet sekojošās instrukcijas soli pa solim, un viss ar Jūsu kaķēnu būs kārtībā.

Laicīgi brīdinu, ka tas ir laikietilpīgs un atbildīgs process, bet ieguvums ir vārdiem neaprakstāms.

Kaķēna barošanai nepieciešams:

  • Piena aizvietotājs kaķēniem
  • Zīdīšanas pudeles un knupīši
  • Mīksti kokvilnas dvieļi
  • Papīra dvieļi
  • Virtuves svari

Instrukcijas kaķēna barošanai

1. Sagatavojoties procedūrai. Sterilizējiet kaķēna piena pudelelīti un gumijas knupīti verdošā ūdenī (apmēram 5 minūtes). Atdzesējiet, pirms lietojat. Paņemiet lielu dvieli, raupjas-tekstūras un nelielu trauku ar siltu ūdeni.
2. Piepildiet pudeli ar vēlamo piena aizvietotāja daudzumu (sk. tālāk tekstā). Sasildiet to, ievietojot pudeli traukā ar karstu ūdeni, pārbaudiet piena temperatūru uz jūsu apakšdelma. Tai jābūt 35 ° līdz 37 ° pēc Celsija, vai apmēram Jūsu ķermeņa temperatūrā. Pārbaudiet kā piens plūst caur knupīša galu.
3. Apsēdeties krēslā ar salocītu dvieli klēpī. Novietojiet kaķēnu klēpī ar vēderu uz leju. Pārliecinieties, ka kaķēns ir silts pirms barošanas. Barojot kaķēnu kurš ir jūtami vēss tam var izveidoties nopietni gremošanas traucējumi. Nepaceļot kaķēna galvu, ievietojiet knupīša galu viņa mutē. Viņam vajadzētu sākt uzreiz zīst. Ja viss noritēs labi, lai viņš turpinās zīst, līdz būs paēdis.
4. Ja kaķēns nesākas zīst uzreiz, vai arī, ja Jums, šķiet, ka tam ir grūtības iezīst pienu, pārbaudiet knupīša galu vēlreiz. Neizbarojiet pienu pilienu veidā, pilinot to tieši kaķēnam mutē, bet gan ievietojat gumijas knupīti mutē un uz barošanas pudelīti izdariet nelielu spiedienu. Vēsu kaķēnu pirms barošanas sasildiet. Barošanas laikā maigi paglaudiet kaķēna galvu vai muguru.
5. Daudziem kaķēniem pēc zīdīšanas var būt nepieciešams “atraugāties”. To var panākt, turot vienu roku zem viņa vēdera un maigi glaudiet. Bet ne pārāk stingri – ja jūs nevēlaties, lai viņš izvemtos. Ja viņš neatraugājas uzreiz, pārejiet pie punkta nr. 6
6. Kaķēna māte stimulēs viņa organisma izvadsistēmu laizot viņa tūpli un dzimumorgānu rajonu ar savu mēli. Jūs varat imitēt šo procesu ar siltu, mitru, raupju lupatiņu vai samitrinātu papīra dvieli. Tas var aizņemt pāris barošanas reizes, lai redzētu rezultātus, tāpēc nevajag izmist, ja kaķēns neizkārnās uzreiz.
7. Kaķēns vēlēsies gulēt pēc maltītes, tāpēc novietojiet to atpakaļ viņa gultā, lai ļautu viņam gulēt mierā.
8. Jūsu kaķenes jaundzimušajam kaķēnam būs nepieciešams aptuveni 3,2 ml katrā ēdienreizē. 9-12 barošanas reizes dienā, atkarībā no viņa svara un vecuma. Barojat viņu ik pēc divām stundām, visu diennakti.

Padomi kaķēna barošanai

Ja Jums nav zīdīšanai paredzētā pudelīte, derēs arī pipete. Jābūt ļoti uzmanīgiem, lai piena piliens ļoti nelielā daudzumā nonāktu uz kaķēna mēles, lai izvairītos no piena nonākšanas kaķēna plaušās.
Nosveriet savu kaķēnu katru dienu

Pareiza galvas novietošana kaķēnam ēšanas laikā ir ļoti nozīmīga. Paceļot kaķēna galvu var izraisīt piena nonākšanu kaķēna plaušās, tam var būt letāls iznākums.

Lasi citus rakstus Kakiem.lv