KORNVOLAS REKSS

Kornvolas Rekss ir mājas kaķis bez apmatojuma, izņemot ķermeņa apakšējā daļā. Kornvolas Reksam ir tikai pavilna. Apmatojuma sprogas rada cita mutācija un gēns nekā Devonas Reksam. Kaķis ir cēlies Kornvelā Anglijā. Kaķa apmatojums ir ļoti smalks un dažreiz cirtains, apmatojums ir vismīkstākais no visām kaķu šķirnēm. Kaķa vieglais kažoks norāda uz to, ka tas ir piemērots dzīvošanai iekštelpās siltos un sausos apstākļos, tas var atdzist ilgi uzturoties ārā ziemā. Ķermeņa temperatūra ir nedaudz

augstāka nekā citiem kaķiem (38.8˚C), kaķiem patīk uzturēties pie gaismas spuldzēm, datora monitora un citām siltām vietām ieskaitot saimnieka klēpis vai pleci. Dažiem kaķiem ir viegla sierveida smarža, kas raksturīga šīs šķirnes kaķiem un nāk no smaržas dziedzeriem ķepās. Kornvolas Rekss tiek saukts par kaķu Greinhoundu izskata un rakstura iezīmju dēļ. Visu dzīvi kaķi paliek rotaļīgi un rakstura ziņā līdzīgi kaķēniem. Daudziem kaķiem patīk aiziet pakaļ un atnest priekšmetus, sacensties ar citiem dzīvniekiem vai veikt akrobātiskus lēcienus. Kornvolas Rekss ir piedzīvojumu kārs un ļoti gudrs kaķis. Kaķis viegli pielāgojas jaunām situācijām. Kaķis ir ļoti zinātkārs, tam ir nepieciešama cilvēka kompānija un tas ir draudzīgs pret citiem dzīvniekiem. Kaķis ir piemērots kautrīgiem bērniem. Kaķiem apmatojums var būt dažādās krāsās, šķirnes standarts ir balts, melns, šokolādes, apelsīnu, atšķaidīti zilā, lillā, svītrains, divkrāsains, bruņurupuču un standarta Siāmas krāsā.

Izcelsme

Kornvolas Rekss ir izveidojies no kaķēniem, kas dzimuši 1950. gadā Kornvelā Anglijā ģenētiskas mutācijas ceļā. Vienam no kaķēniem, krēmkrāsas runcītim vārdā Kalibunkers bija ļoti smalks un sprogains kažoks, viņš tiek uzskatīts par pirmo Kornvelas Reksu. Kaķa īpašnieks Kalibunkeru sakrustoja ar viņa māti, kā rezultātā piedzima divi sprogaini kaķēni – runcīts un kaķenīte. Kaķene Lamorna Cove vēlāk tika aizvesta uz Ameriku un sakrustota ar Siāmas kaķi, kā rezultātā radās šķirnei raksturīgā slaidā garā aste un lielās ausis. Devonas Rekss pēc izskata ir līdzīgs Kornvelas Reksam, bet Devonas Reksam ir arī aizsargmati un akotmati. Devonas Reksam ir cita mutācija, Devonas Reksam ir saīsināts aizsargmatu garums, bet Kornvelas Reksam vispār nav aizsargmatu. Nav atļauta Devonas un Kornvelas Reksu krustošana ar ciltsrakstiem, jo krustošanas rezultātā nerodas kaķēni ar sprogainu apmatojumu. Kornvelas Reksam (arī citiem Reksa šķirnes kaķiem) var būt bīstami blakusefekti pēc noteiktu narkozes līdzekļu lietošanas.

Nerada alerģiju cilvēkam

Tas, ka Kornvelas Reksam ir īss apmatojums nenozīmē, ka viņš ir hipoalerģisks vai cilvēkam vispār nenovēro nekādas alerģijas. Alerģiskās reakcijas nav atkarīgas no apmatojuma garuma, bet no glikoproteīna Fel d1, kas tiek ražots ādas tauku dziedzeros, siekalās un urīnā. Tā kā Kornvelas Rekss ir tīrīgāks par pārējiem kaķiem, tad tas var radīt alerģisku reakciju cilvēkiem, kas ir alerģiski pret kaķiem.


Raksts sagatavots no internetā pieejamajiem resursiem.