KURIĻU BOBTEILS

Kuriļu bobteils ir kaķu šķirne, kas nāk no Kuriļu salām. Kaķi ir ar īsu vai garu apmatojumu, daļēji druknu ķermeni un īpatnēji īsu, pūkainu asti. Mugura ir viegli izliegta, pakaļkājas ir garākas par priekškājām. Kaķis tiek saukts arī par Kuriļu salu strupastaino kaķi. Sākotnējais īsspalvainais kaķis ir izveidojies dabīgi pirms apmēram 200 gadiem. Kā selekcionēti mājdzīvnieki tie ir bijuši populāri Krievijā un citās Eiropas . daļās, jo ir izcili mednieki. Šķirne ir labi zināma pēc savas īsās astes, vidēja vai liela daļēji druknā ķermeņa, garajām pakaļkājām un noapaļoto taisnstūrveida, plašo seju. Kuriļu bobteils neaprobežojas ar kādu komkrētu apmatojuma vai acu krāsu. Pasaules Kaķu Federācija atpazīst kaķus kā vienu šķirni. 2011 gada novembrī Kaķu Mīļotāju Asociācija šķirni neatpazina vispār.

Raksturojums

Aste ir sapinusies vai izliekta ar vienu vai vairākiem mezgliem. Astes garums ir 3-8cm un tā ir spalvaināka nekā pārējais ķermenis. Galva ir liela, trapecveida ar noapaļotām kontūrām, nedaudz ieliekta ar plašiem vaigu kauliem. Purns ir vidēja garuma, plats ar labi attīstītu zodu. Ausis ir lielas, platas, augstu novietotas un noliektas uz priekšu, ar noapaļotiem ausu galiem. Acis ir apaļas, plašas un nedaudz vērstas uz leju. Kažoks ir vidēji garš ar nelielu pavilnu, kažoks īpaši garš ir kakla, krūšu un bikšu apvidū. Var būt šokolādes vai kanēļa krāsā, atzīta netiek ceriņu un rudā krāsa. Visas pārējās krāsas tiek atzītas.

Aprūpe

Neskatoties uz spēcīgo izskatu, kaķis ir viegli audzināms, tas mīl cilvēkus un prasa daudz uzmanības. Kaķis ir ļoti aktīvs.

Ģenētika

Astes ģenētiskā mutācija ir nepilnīgi dominējoša. Tas izskaidro astes garuma atšķirību, tādēļ Kuriļu bobteilus var viegli krustot savā starpā , bet netiek atļauta starpšķirņu krustošana, lai saglabātu ģenētisko īpašību tīrību.

Raksts sagatavots no internetā pieejamajiem resursiem.