NIERU MAZSPĒJA

Katru dienu dzīvnieka ķermenis ražo toksīnus, šie toksīni ar asinīm nonāk nierēs, tur tie tiek izšķīdināti ūdenī un filtrēšanas rezultātā izdalīti ar urīnu. Nieru mazspēja rodas situācijā, kad nieres vairs nespēj izvadīt vielmaiņas galaproduktus un koncentrēt urīnu.

Reabsorbcijas rezultātā veselas nieres padara urīnu ļoti koncentrētu, kas nozīmē, ka liels daudzums toksīnu izdalās ar samērā nelielu ūdens daudzumu. Nierēm, kuru darba spējas samazinās, gluži pretēji, ir nepieciešams daudz vairāk ūdens, lai no organisma izdalīt tikpat lielu toksīnu daudzumu. Kaķis ar nieru mazspēju dzer palielinātu ūdens daudzumu, jo tas tiek zaudēts nieru filtrācijas rezultātā. Tā kā dzīvnieks vienkārši nevar izdzert pietiekami lielu ūdens daudzumu, toksīnu līmenis viņa asinīs pieaug un sāk parādīties pirmās klīniskās pazīmes.

Pastāv divu veidu nieru mazspēja: akūta un hroniska.

Akūta nieru mazspēja (ARF) sākas pēkšņi, un to var izraisīt:

Indes, piemēram, antifrīzs, humānie medikamenti, Liliju dzimtas augi

Bakteriāla infekcija

Dehidratācija, gadījumos, kad dzīvniekam nav brīvi pieejams dzeramais ūdens

Samazināta asins pieplūde nierēm – piemēram, ķirurģisku procedūru laikā, sirds insulta rezultātā, sirds slimību rezultātā

Urīnceļu obstrukcija.

Hroniska nieru mazspēja (CRF) ir lēnāks process un tas attīstās vairākus mēnešus vai pat gadus. Hroniska nieru mazspēja ir ļoti izplatīta vecākiem dzīvniekiem.

Akūta nieru mazspēja ir atgriezenisks process, toties dažos gadījumos tā var pāriet hroniskā formā. Diemžēl, lielākā daļa hronisku nieru slimību ir neatgriezeniskas.

Nieru mazspējas profilakse

Ne katrs nieru mazspējas cēlonis ir zināms, vai izprasts, nedz arī katrs ARF vai CRF gadījums var tikt novērsts. Tomēr ir vairākas lietas, kas var veicināt Jūsu mīluļa veselību un ilgu mūžu.

Daudzas akūtas nieru mazspējas situācijas var tikt novērstas nodrošinot, ka dzīvnieki netiek pie toksiskām vielām, piemēram, antifrīza, smagajiem metāliem, žurku indes un citiem pesticīdiem, humānajiem medikamentiem un indīgiem augiem.

Jebkuram kaķim ar bakteriālu urīnpūšļa infekciju, urīnceļu obstrukciju vai citu slimību, kas var novest pie nieru funkcijas traucējumiem, nekavējoties jāsaņem pienācīga ārstēšana.

Pastāv iespēja slimību lēni apturēt vai pat mainīt tās virzību līdz pilnīgai atlabšanai ar savlaicīgu slimības simptomu konstatēšanu, kā arī ar laicīgu un pareizu rīcību. Veiciet regulārus pierakstus, par sava mīluļa veselības stāvokļa izmaiņām, atcerieties, ka pat nenozīmīgas izmaiņas var būt nopietns signāls dakterim, lai uzsāktu ārstēšanu.

Viens no nieru mazspējas ārstēšanas veidiem ir veterināro diētu piemērošana slimības sākumā stadijā, atveseļošanās periodā un vai ja nepieciešams pat visu atlikušo dzīvnieka mūžu.

Barojiet dzīvnieku ar atbilstošu labas kvalitātes komerciālo veterināro diētu. Augstas kvalitātes sausā barība satur visus nepieciešamos mikroelementus un augstas kvalitātes proteīnu, kas nepieciešams visa organisma un katra orgāna funkcionēt- spējai.

FARMINA VET LIFE renal
Farmina Vet Life Renal ir pilnvērtīga diētiskā barība kaķiem nieru funkcijas atjaunošanai hroniskas vai akūtas nieru mazspējas gadījumā. Šī diētiskā barība satur zemu fosfora koncentrāciju un pazeminātu augstas kvalitātes olbaltumvielu saturu.
Darbības veids.
Zems proteīna un fosfora saturs mazina nieru mazspējas simptomus, un tādējādi uzlabo veselības stāvokli.

Ārstēšanas un profilakses kārtība.
Pirms barības lietošanas uzsākšanas un ārstēšanas perioda pagarināšanas, ir nepieciešams konsultēties ar veterinārārstu. Ieteicamais lietošanas ilgums: 6 mēneši (2-4 nedēļas akūtas nieru mazspējas gadījumā). Vienmēr nodrošiniet dzīvniekam svaigu dzeramo ūdeni visas dienas garumā.